Úvod do světa magie
V mém úvodním článku bych se ráda zabývala otázkou, co je to vlastně magie a jak ji dělíme, jaký je rozdíl mezi pohanem, wiccanem a čarodějnicí (protože tyto pojmy se často zaměňují) a jaké jsou druhy magie.

Takže tedy:
Co je vlastně magie?
Magie je tak trochu věda, řemeslo a umění zároveň. Věda proto, že provádění různých kouzel vyžaduje spoustu bádání a znalost čarodějnických postupů, umění proto, že musíme pracovat i se svou intuicí a být kreativní a řemeslo proto, že zkrátka pracujeme i s praktickou stránkou věci a ne nadarmo se našemu oboru říká "čarodějnické řemeslo".
Jaké druhy magie známe?
Nejobvyklejší druhy magie jsou asi následující:
- lidová magie - ta zahrnuje dodnes využívané staré pověry a lidové praktiky
- obřadní magie - tato magie je spojena s prováděním rituálů a užíváním různých předmětů a přesných formulací
- přírodní magie - tento druh magie využívá dary přírody, jako jsou kameny a byliny, pracuje i se silami Měsíce apod., touto magií se plánuji zabývat i na tomto blogu
- vysoká magie - ta využívá složitější praktiky jako jsou smyslová deprivace, sexuální magie či démonologie
Černá a bílá magie
Toto dělení je již trochu zastaralé a spousta čarodějnic jej nemá ráda. Zastáváme názor, že magie je jen jedna a je jen na nás, pro jaký účel ji použijeme. Já toto dělení ve svých článcích občas používám, protože je to zkrátka pro mé účely praktické. Nicméně takzvaná černá magie má za cíl uškodit nebo manipulovat s ostatními bytostmi. Pozor, i taková kouzla lásky, která mají za cíl přivolat nám lásku někoho konkrétního jsou řazena do "černé magie", protože tím ovlivňujeme svobodnou vůli daného člověka! Takže nejen vyvolávání temných sil, ale i kouzla lásky, dávejme na to pozor. "Bílá magie" se naopak snaží o dosažení pozitivního výsledku. Vždy buďte opatrní, magie je sice pro každého, ale rozhodně by se neměla brát na lehkou váhu. Obecně platí, že se vše může obrátit proti vám a pokud konáte zlo, zlo se vám také mnohonásobně vrátí. Dobře si tedy promyslete každé kouzlo, zaříkadlo či rituál, který se chystáte provést.
Pohan, wiccan nebo čarodějka?
Jaký je vlastně rozdíl mezi těmito pojmy? Pohan je zastřešující výraz pro vyznavače jakéhokoli polyteistického přírodního náboženství, tedy i wiccané jsou pohané. Wicca je pak konkrétní novopohanské náboženství, které uctívá přírodu a přírodní cykly a jeho přívrženci se mohou, ale nemusí zabývat magií. Nicméně magie je ve wiccanských kruzích velice běžná. Není však pravidlem. A čarodějnice je osoba, která se zabývá magií jakéhokoli druhu. Čarodějnice může být jakéhokoli vyznání (možná kromě těch, která čarodějnictví zakazují, jako je křesťanství či islám), ale ani se k žádné víře hlásit nemusí.
Wiccanské rede
Zlaté pravidlo, kterým se řídí nejen wiccanské, ale i mnohé jiné čarodějky. Poprvé se objevilo roku 1994 a obvykle je shrnuto jako: ''Čiň, co chceš, pokud tím nikomu neškodíš.'' Ono slůvko ''nikomu'' ale znamená i sami sobě.
Zákon tří
Zákon tří je tak trochu obdobou karmy - co vykonáš, třikrát se ti vrátí, ať už dobro či zlo. Platí to i o myšlení (možná znáte tzv. Zákon přitažlivosti), pokud myslíte pozitivně vtáhnete si do života pozitivní věci a naopak.
Na co se ptát před kouzlením?
Krom výše zmíněných byste si před každým kouzlením či zaříkáváním měli položit následující otázky:
- Jaké jsou VŠECHNY možné výsledky tohoto kouzla? (dobré i špatné)
- Chci, aby se tato věc stala i bez kouzlení?
- Manipuluji něčí svobodnou vůlí?
Výjimka potvrzuje pravidlo
I tady ale nalezneme výjimku, a tou jsou léčivá kouzla. Ta smíte využít i bez cizího svolení (ale pouze v případě, že onen člověk není ve stavu, kdy by vám byl schopný svůj souhlas dát).
To je ode mě prozatím vše, děkuji za vaši pozornost :)
Inspirací pro tento článek mi byla kniha Deník čarodějky od Selene Silverwind.